Всеукраїнський осінній колоквіум «Космос. Людина. Духовність» 21-24.10.2014

 

 

Підготувала: Дробенко Вікторія, учениця 10 класу Загальноосвітньої школи I-III ст. №8 Вінницької міської ради, вихованка астрономічного гуртка ОЦТТУМ


 

З 21 по 24 жовтня 2014 року мені, у складі команди, випала нагода представляти Вінницьку область на щорічному Всеукраїнському осінньому колоквіумі школярів «Космос. Людина. Духовність» в м. Ужгороді.

Сюди, майже з усіх областей України, приїхали по три учасники конкурсу та керівник. Три члени нашої команди, під керівництвом Почапської Надії Іванівни, захищали аж п’ять науково – дослідницьких робіт у різних номінаціях, що не заборонено умовами Всеукраїнського конкурсу.

Команда привезла до Вінниці абсолютну перемогу, а саме чотири перші місця та одне третє.

Ця перемога є заслуженою та відстояною у непростій конкуренції. Разом з іншими учасниками конкурсу: Лановим Романом, учнем 11 класу Гавришівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Вінницького району та Міхаліним Владиславом, учнем 9 класу Загальноосвітньої школи I-III ст.№3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради, ми довго і напружено готувалися до різнопрофільних тестувань та писали наукові роботи, а також стали переможцями відповідного обласного відбіркового туру конкурсу. Праця була зроблена величезна, тому й принесла свої плоди.

В Ужгороді ми проживали у готелі «Візит», за півтори кілометри від нього знаходиться Словаччина. Відразу по приїзду, не гаючи часу, ми всією командою здійснили екскурсію до словацького кордону.

Офіційне відкриття колоквіуму відбулося в Закарпатському обласному центрі науково - технічної творчості учнівської молоді. Тут учасники конкурсу мали змогу побачити як навчаються технічній творчості діти Закарпаття. У цей день ми ще здійснили оглядову прогулянку по місту, екскурсії до етнографічного музею Закарпаття та до Ужгородському замку.

Другий день був значно напруженішим. Зранку всі учасники осіннього колоквіуму виконували різнопрофільне тестування.

Міхаліну Владиславу та Лановому Роману за відведений час треба було встигнути виконати подвійну роботу, тобто відповісти на тестові питання двох секцій, так як вони захищали по дві роботи.

У другій половині дня свої наукові роботи ми захищали перед кваліфікованими членами журі у восьми секціях: «Українці в космосі», «Космос у лабораторії», «Крізь простір і час», «Кінець світу», «Суперкнига», «Лицар духу», «Краса врятує світ», «Твої можливості, людино».

Максимум за тести або за захист можна було отримати 50 балів, зокрема по 10 балів можна було отримати за обсяг роботи та ступінь самостійності, наявність унаочнень, ведення дискусії та грамотність доповіді.

Презентації наших робіт оцінювали науковці Ужгородського Національного Університету. Наступний день для нас був довгоочікуваним.

Нарешті! За 15 хвилин до нагородження та закриття колоквіуму в холі були вивішені результати конкурентної боротьби учасників цього Всеукраїнського конкурсу. Наша команда набрала найбільшу кількість балів. Ми завоювали чотири дипломи 1-го ступеня та один диплом 3-гоступеня. Ось наші результати:

п/п

Прізвище, ім’я

учасника

Школа, клас

Назва секції

Назва роботи

Зайняте місце

1

Дробенко Вікторія Олегівна

ЗШ №8,

10 кл

Українці в космосі

Небесні гості комети. Їх відкриття, спостереження та дослідження українськими вченими

І місце

2

Лановий

Роман

Олександро

вич

Гаври шівська ЗШ,

11 кл

Космос у лабораторі

Застосування досягнень мікро

електроніки в системах контролю і регулювання глибини оранки ґрунту на Землі та глибину буріння поверхні космічних тіл

І місце

Краса врятує світ

Особливе взуття та його

застосування на Землі і в космосі

І місце

3

Міхалін

Владислав

Ігорович

ЗШ.№3 9 кл

Твої можливості, людино

Марс, його дослідження та спостереження

І місце

Крізь простір і час

Дослідження глибин космосу та його значення для сучасної науки

ІІІ місце

 

Після офіційної частини, учасники колоквіуму побували на екскурсії у гумористичному кафе «Деца у нотаря» та в Мукачівському замку Паланок.

Закарпаття вражає своєю красою, своєрідністю та таємничістю.

Завдяки цьому колоквіуму ми дізнались багато цікавого та знайшли нових друзів з інших областей єдиної і неділимої України. Ця сторінка з нашого життя ніколи не буде забута.

Можливо, вам також цікаві астрономія та космонавтика, раціоналізаторство та винахідництво, які можна застосувати як на Землі, так і в космосі? Можливо, ви теж хотіли би поїхати до Ужгорода, позмагатись і перемогти?

Будь ласка – двері астрономічного гуртка Обласного центру технічної творчості учнівської молоді завжди відчинені для вас!

Нас навчила та допомогла здобути перемогу керівник цього гуртка Почапська Надія Іванівна. Приходьте у наш безкоштовний гурток, навчайтесь, старайтесь, змагайтесь. Ви переможете. Астрономічний гурток ОЦТТУМ – це не просто астрономічно – космічна школа, це школа ЖИТТЯ.