Всеукраїнський молодіжний аерокосмічний форум «Україна космічна» м. Київ 2016р.

Ми, гуртківці астрономічного гуртка Вінницького ОЦТТУМ:

Міхалін Владислав,

Завальнюк Євген,

Бродзь Олексій,

Мельничук Влада,

Олицький Іван, та наш керівник Почапська Надія Іванівна мали нагоду з 2 по 4 грудня 2016 р. бути учасниками  Всеукраїнського молодіжного аерокосмічного форумі «Україна космічна», який відбувся у місті Києві.

У ньому також брала участь заступник директора Державного центру технічної творчості України Левіна Ірина Єгорівна (третя зліва).

Захід було організовано Українським молодіжним аерокосмічним об'єднанням «Сузір'я» в честь 25-річчя його заснування та при підтримці Міністерства молоді і спорту України у співпраці з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації. Загалом у Форумі взяли участь діти з 17 областей України, а це близько 150 осіб.

Програмою було передбачено багато цікавих заходів, що сприяли утвердженню нашої національно-патріотичної самосвідомості та формуванню ціннісних орієнтирів. Під час форуму кожен мав змогу взяти участь у різних майстер-класах науково-технічної та прикладної творчості, послухати презентації підприємств космічної галузі та профільних вищих навчальних закладів України, поспілкуватися з однодумцями

Екскурсія до шкільного музею історії та розвитку космонавтики (школа I-III ступенів № 36 ім. С. П. Корольова міста Києва).Відкриття Форуму відбулося. у приміщенні Київського планетарію. До речі, ми перші його відвідувачі після капітального ремонту, що тривав аж пів року .Увазі учасників було представлено науково-популярний повнокупольний фільм  «У пошуках краю Сонячної системи». Яскравою подією заходу стала зустріч з першим космонавтом незалежної України - Леонідом Каденюком. Приємною несподіванкою для нас було нагородження дипломами УМАКО «Сузір'я»» юних вінницьких астрономів, переможців обласного конкурсу «Космос. Людина. Духовність.» Бродзя Олексія та Олицького Івана, а також нашого керівника Почесною грамотою і медаллю. Подарунок «Сузір’ю» від вінничан зробили керівники гуртків Тульчинського районного центру технічної творчості Олійник Петро Павлович та Оліник Галина Василівна і їх вихованці. Вихованка Галини Василівни подарувала УМАКО тематичний коровай, а Петро Павлович - власноруч намальований портрет багаторічного активного члена Правління «Сузір’ю», байконурівця, полковника, патріота України, литовця за національністю Лапідуса Броніслава Генріховича. На жаль, нещодавно він відійшов у вічність. На завершення Форуму оглядова екскурсія по м. Київ. Гуртківці астрономічного гуртка Вінницького ОЦТТУМ: Міхалін Владислав, Завальнюк Євген, Бродзь Олексій, Мельничук Влада, Олицький Іван

                                                                                                                                                                                                                                                  Грудень 2016 року