Про центр

 

Вінницький обласний центр технічної творчості учнівської молоді

21050 Вінниця, вул. Шолом Алейхема, 9 octtum@inbox.vn.ua

 

Директор:   Жупанов Петро Прокопович   

Заступники:    

-   з навчально-виховної роботи: Вітковська Валентина Станіславівна

-  з методичної роботи:  Швець Валерій Олександрович

-  з адміністративно-господарської частини:  Гладкий Володимир Леонідович  

 

Вінницький обласний центр технічної творчості учнівської молоді – профільний позашкільний навчальний заклад, основним напрямком якого є науково-технічний, що передбачає залучення вихованців до активної діяльності з набуття техніко-технологічних умінь та навичок, розширення наукового світогляду, підготовку до активної науково-дослідницької роботи та оволодіння практичними уміннями та навичками з технічних видів спорту, організацію змістовного дозвілля.

В закладі працюють 4 відділи:

-    організаційно-методичний;

-    початкового технічного моделювання;

-    спортивно-технічного моделювання та конструювання;

-    навчально-технічний.

 

Організаційно-методичний відділ є координаційно-методичним центром та організатором проведення обласних масових заходів з технічної творчості області. Відділ об’єднує 6 методистів та завідуючого відділом.

З метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів області щорічно ОЦТТУМ проводить 12 обласних семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів:

-    методистів та заступників директорів з організації науково-технічної творчості;

-    керівників технічних гуртків за напрямками.

ОЦТТУМ співпрацює з Бершадською, Брацлавською, Гайсинською, Гніванською, Дашівською, Теплицькою станціями юних техніків, Тульчинським районним центром науково-технічної творчості, 32 будинками та центрами дитячої та юнацької творчості.

Популяризація технічної творчості найбільшим чином проводиться через районні, обласні та Всеукраїнські масові заходи. Це ефективний та якісний показник результативності діяльності гуртків та кожного вихованця, стимул для розвитку та самоствердження учнів у середовищі однолітків. Участь у масових заходах виявляє творчий досвід дитини, її уявлення про навколишній світ, сприяє вихованню дисциплінованості, колективізму, дружби, товариськості. Беручи участь у змаганнях, конкурсах, виставках, вихованці набувають позитивних рис цілеспрямованості, сміливості, мужності, рішучості, самостійності. Діти вчаться застосовувати отримані знання та вміння в різних ситуаціях, що розвиває стійкий інтерес до обраного напряму творчості. До масових заходів залучаються діти-сироти та діти з неблагополучних сімей, що допомагає їм інтегруватись в суспільство.

Щорічно відділ проводить біля 25 обласних масових заходів, яким передують районні (міські) змагання, конкурси, виставки. В трьох етапах масових заходів беруть участь більше 8 тисяч гуртківців області. За результатами обласних масових заходів біля 750 гуртківців щорічно нагороджуються дипломами обласного центру технічної творчості учнівської молоді.

 

 

Збірні команди Вінницької області щорічно беруть участь у Всеукраїнських масових заходах та виборюють призові місця. 

Колективом ОЦТТУМ проводиться робота щодо пошуку, підтримки обдарованої молоді, відбору та навчання в секціях науково-технічного відділення ВМАН і гуртках ОЦТТУМ.

 У 7 секціях (економіки, транспортного менеджменту, інформатики, математики, фізики, електроніки та приладобудування, астрономії), товариствах та учнівських осередках Вінницького територіального відділення Малої академії наук України щорічно навчається 160 дітей. Слухачами та членами ВМАН є учні сільських та міських шкіл області.

Головною метою педагогічного колективу Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді є формування і розвиток високоінтелектуальної свідомої особистості з громадянською позицією, готовою до конкретного вибору свого місця у житті, а також формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, культури здоров’я.  

В закладі працює батьківський комітет, який спільно з педагогічним колективом прикладає всі зусилля для формування повноцінної особистості дитини. Спільна робота батьків і педагогів є водночас і засобом духовного збагачення, активно працює дитячий парламент ОЦТТУМ “Юний технік”.

 

Фінансова звітність